ЗДОРОВ'Я

Терапія соком

FeFaGdOef0Q (1)

Найкориснішим весільним подарунком виявилася соковижималка від моїх дорогих друзів. У нас і раніше було це диво техніки, але стару було дуже складно і довго мити, тому балували свіжими соками ми себе не часто. Найчастіше починали ранок зі смузі.

Благо, людство не стоїть на місці і маркетингові гасла на упаковці соковижималки Phillips HR1832/00 виявилися правдивими:
– потужна
– миється за одну хвилину
– швидко збирається / розбирається

Терапія соком – це прекрасно, але я знала, що мені, як людині з гастритом, потрібно підійти до цієї теми більш відповідально і усвідомлено. На допомогу прийшла книга Нормана У. Уокера «Лікування сирими овочевими соками».

Цій чудовій книзі виповнюється 80 років. Вона була написана ще в 1936, оновлена ​​версія вийшла в 1978 році. Норман активно пропагував вживання овочевих / фруктових соків для відновлення і підтримки здоров’я. Wikipedia стверджує, що він сам спроектував соковижималку.

Автор запевняє, що вживати соки більш корисно, ніж просто їсти сирі овочі. Соки перетравлюються і всмоктуються за лічені хвилини, з мінімальними витратами енергії для травної системи.

Також, погодьтесь, що доволі важко з’їсти п’ять сирих морквин за раз, а випити сік з них доволі легко та смачно.

Не забувайте, що сік, отриманий в соковижималці, слід пити відразу ж, так як через окислення і нагрівання від тертя він псується дуже швидко.

Від себе додам, що не дивлячись на всю корисність соків, вони не є ідеальним початком дня. В соках міститься більше цукру, ніж ваш організм, який щойно прокинувся, готовий прийняти. Підшлункова залоза точно не скаже вам спасибі. Вранці на пустий шлунок краще вжити:

  • Чисту негазовану воду кімнатної температури. Вона «розбудить» вашу травну систему
  • Рослинну олію (лляна, конопляна). Вона очистить кишечник, сприятиме детоксикації печінки
  • Воду з лимоном. Вона має лужний ефект. Ії краще пити через трубочку, щоб мінімізувати вплив кислоти на емаль зубів

Так само Норман радить:
1. Бути терплячим і не чекати швидких результатів від лікування соком.
2. Не впадати у відчай, якщо оточуючі не розуміють цієї ідеї.
3. Ретельно підтримувати чистоту соковижималки, очищаючи її спочатку холодною водою, а потім стерилізувати окропом, без застосування миючих засобів.
4. Надзвичайно уважно очищати овочі і фрукти, видаляючи дрібні цятки гнилі, зіпсовані або зів’ялі шматки.

Від себе додам, що більш нові дослідження доводять, що спори цвілі вражають овочі та фрукти повністю, і видалити тільки видиму гнилу ділянку недостатньо.

Зізнаюся, що мені б хотілося цілодобово пити солоденький виноградно-яблучний сік, але доцільніше при гастриті, звернути увагу на такі поєднання:
1. Морква + шпинат
2. Морква + буряк + кокосовий горіх
3. Морква + латук + шпинат

Під час осінньої меланхолії, автор радить спробувати такі соки:
1. Морква + селера + петрушка + шпинат
2. Морква + буряк + огірки
3. Морква + селера

У вас теж склалося враження, що книгу можна було назвати “Лікування сирими морквяними соками”?)

Гаразд, як би не було, ця книга буде корисна тим, хто цікавиться здоровим харчуванням і хоче розширити свої знання. Людям, які мають конкретні хвороби та хочуть допомогти своєму організму справлятися з ними, ще й за допомогою соків.

Photo: Bench & Compass

Тобі також може сподобатись

0 Коментарів

Залишити коментар