РОЗВИТОК

Шлях до успіху: ведення щоденника

Leonor Valente

“Keeping a diary supports personal development.” — Stefan Sagmeister

Я не вірю в знаки, але ось уже який тиждень поспіль, в різних джерелах, натикаюся на інформацію про те, як корисно вести особисті щоденники.

Наприклад, дизайнер Стефан Загмайстер постійно веде особистий щоденник і періодично повертається до записів, щоб знайти джерело натхнення для своїх майбутніх проектів.

Письменниця Ель Місяць, автор книги “Між треба та хочу”, використовує особистий щоденник для запису всіх ідей, для кожної вона встановлює особистий дедлайн. Під кожною божевільною метою відповідає сама собі на серію питань: “А що як не вийде?… Як я далі буду жити?…” Заспокоюється і йде робити задумане!

Найцікавіший підхід до ведення щоденника я знайшла в книзі Бретт Блюменталь “Одна звичка в тиждень”. Ще в перший же тиждень курсу, вона пропонує, заради експерименту і вироблення звички, записувати все підряд.

Далі Бретт пише, що ведення щоденника дозволяє нам глибше зрозуміти себе і свої емоції. Чим краще ми усвідомлюємо свої почуття і думки, тим більше підготовлені до накопичення життєвого досвіду і саморозвитку.

Ведення щоденника, за її словами, допомагає справлятися зі стресами і створює відчуття щастя. Почуття виходять на свободу, емоційна система розвантажується. Це, в свою чергу, допомагає зберігати спокій і задоволеність, більш активно протистояти негативним проявам.

Не знаєте з чого почати? Почніть з красивого блокнота, а далі формулювання мети. Спочатку це можуть бути всього п’ять хвилин в день, з’явиться відчуття, що ви примушуєте себе до запису, але надалі процес стане абсолютно природним і необхідним:

1. Дозвольте своїм думкам текти вільно. Немає ніяких правил щодо ведення щоденника, просто розслабтеся і запишіть все що турбує, так само відкрито і просто, як розповіли б це найкращому другу.

2. Якщо не знаєте про що писати, почніть з опису почуттів в конкретний момент. Далі, ви зможете вибирати конкретну тему для запису сьогодні: відносини, робота, мрії, страхи, бажання.

3. Подбайте про те, щоб щоденник був недоступний для інших людей.

4. Обов’язково записуйте всі зміни в житті, особливо позитивні. Похваліть себе за рух до успіху. Згадайте труднощі на шляху, ваші думки і відчуття в зв’язку з позитивними змінами.

5. Не забувайте про творчість! Нарешті роздрукуйте фотографії з флешки, приклейте листівки й стікери в свій щоденник, зробіть його максимально індивідуальним.

“Найпрекрасніше в житті — це можливість записувати свої думки та почуття, інакше я б задихнулася.” — Анна Франк

Я не вірю в знаки, але знаєш, дорогий щоденник, я все-таки спробую тебе завести…

Photo: Leonor Valente

Тобі також може сподобатись

1 Коментар

  • Відповідь
    DimBoy
    13/01/2019 в 8:01 pm

    Хм, давно планую це зробити….. і ось твоя стаття…. як початок відліку!

  • Залишити коментар