ІСТОРІЇ

Прокинься і живи

IMG_5326

У 1936 році американська письменниця Дороті Бранд У своїй книзі «Прокинься і живи» запропонувала кілька кумедних вправ для мозку, які допоможуть зробити твій розум гострішим і гнучким. Ці вправи призначені для того, щоб витягнути тебе зі звичного середовища, показати іншу перспективу (навіть іншу реальність, якщо хочеш) і створити ситуації, в яких необхідні винахідливість і творче мислення.

“Там, де є відкритий розум, завжди буде межа.” — Дороті Бранд

1. Проведи 1 годину в день нічого не кажучи, тільки відповідаючи на прямі питання, у своєму звичайному оточенні, не створюючи враження, що ти ображений або не в настрої. Поводитися звичайно, наскільки це можливо. Не роби ніяких зауважень і не піддавайся на спроби витягти з тебе інформацію.
2. На 30 хвилин в день задумайся про один-єдиний предмет, не відволікаючись більше ні на що. Можеш почати з п’яти хвилин.
3. 15 хвилин в день спілкуйся, не використовуючи слів «я, мені, моє».

“Щоб гарантувати собі успіх, дій так, ніби взагалі неможливо потерпіти невдачу.” — Дороті Бранд

4. Зупинись на порозі будь-якого переповненого людьми приміщення і вдумливо оціни його розміри.
5. Дозволь, щоб твій новий знайомий розповідав тільки про себе, не дозволяючи йому усвідомити це. Ввічливими питаннями поверни його в русло взаємної розмови так, щоб він не відчув негативу.
6. Спробуй говорити виключно про себе, не вихваляючись, не змушуючи співрозмовників нудьгувати.

“Старі звички сильні та ревниві. Вони не зникнуть легко, як тільки отримують попередження, що їх планують позбутися; вони будуть боротися за своє існування з усією тонкістю і переконливістю.” — Дороті Бранд

7. Склади строгий план на дві години на день і чітко дотримуйтесь цього плану.
8. Постав собі 12 випадкових завдань, наприклад: пройти 20 кілометрів від будинку без використання будь-яких спеціальних засобів; йти 12 годин без їжі; поснідати в самому несподіваному і невідповідному місці, яке ви зможете знайти у своєму місті; нічого не говорити цілий день, крім відповідей на питання; не спати всю ніч і працювати.
9. Протягом дня говори «так» на всі питання і пропозиції (в рамках розумного).

“Дій сміливо і невидимі сили прийдуть тобі на допомогу.” — Дороті Бранд

Ці вправи можуть здатися безглуздими й марними, але насправді вони можуть внести у твоє життя багато нового і змусити пізнати себе краще.

VIA

Photo: Olena D

Тобі також може сподобатись

0 Коментарів

Залишити коментар