НАТХНЕННЯ

Про що пам’ятати, якщо ти хочеш бути щасливим

photo-66640066_326015582

Якщо ти хоч раз задавався питанням, як стати щасливою людиною, то це дуже хороший знак. Щастя це не те, що відбувається випадково. Бути щасливим – це досяжна майстерність, яка вимагає постійної роботи над ставленням до життя і залежить від того, як ти аналізуєш події. Щастя, у значній мірі, це питання вибору. І це, напевно, найрозумніший життєвий вибір, який ти можеш прийняти. Отже, що ти маєш пам’ятати, якщо ти хочеш бути по-справжньому щасливим?

1. Не застрягай у минулому.

“Навчись цінувати те, що у тебе є, поки час не змусить тебе цінувати те, що в тебе було.”

Твоє минуле – це просто історія. Кожна людина має минуле – часто повне болю, розчарування, втрачених можливостей і нездійснених мрій. Незалежно від того, як виглядає твоє минуле, це просто історія, яка не має впливати на тебе.

2. Концентруйся на тому, що ти маєш.

“Щаслива людина не володіє всім, що хоче, а цінує те, що має.”

Будь вдячним за те, що у тебе є. Ти можеш витрачати години для перерахування речей, які ти хотів би поліпшити. Але щира подяка направляє твої думки у більш перспективне і позитивне джерело.

3. Цінуй час наодинці.

“Фокусуйся на любові до себе, замість того, щоб думати чи люблять тебе інші.”

Не плутай відчуття внутрішнього щастя з зовнішнім проявом радості. Внутрішнє щастя та гармонія зростають, коли твій розум перебуває у спокої. Виділяти час для себе так само важливо, як витрачати час на повсякденні обов’язки. Медитація, спорт, спілкування з природою та читання допоможуть тобі відновити зв’язок з собою і почути свій внутрішній голос.

4. Не припиняй вдосконалюватися.

“Живи так, ніби помреш завтра. Вчись так, ніби будеш жити вічно.” ― Магатма Ганді

Ми всі різні й не існує одного ідеального напрямку для нашої особистої еволюції. Вся річ у тому, щоб стати кращою версією себе і ніколи не переставати робити правильні висновки з власних життєвих переживань.

5. Не будь занадто суворим до себе.

“Будь лагідним до себе. Ти робиш все, що в твоїх силах.”

Багато хто з нас є своїми найсуворішими критиками, які постійно применшують власні успіхи. Погодься, що ти ніколи не будеш ідеальним. Сприймай це нормально. Доведено, що турбота про свої уразливі сторони, є ключовим компонентом щастя.

6. Не втрачай сенсу того, що робиш.

“Те, що ти робиш сьогодні, важливо, тому що на це ти міняєш цілий день свого життя.”

Твої життєві ресурси обмежені, тож витрачай їх з розумом. Спрямовуй свою енергію на щось значне. Пошук мети також допоможе тобі проживати більш повне життя.

7. Шануй своє тіло.

“Твоє тіло є дорогоцінним. Це твій інструмент для пробудження. Стався до нього з обережністю.” ― Будда

По-справжньому щаслива душа може жити тільки в здоровому тілі. Твоє тіло “виставить рахунок” за все сміття, що ти з’їси, за всі тренування, що пропустиш, за всі нічні вечірки й години напруженої роботи. Тож піклуйся про своє тіло, воно має справно служити тобі все життя.

8. Не став матеріальні речі вище, ніж досвід.

“Твої дії – єдина справжня цінність.” ― Алан Лукас

Досвід приносить людям більше щастя, ніж будь-яке майно, яким ти ніколи не будеш задоволеним до кінця. Досвід залишиться з тобою назавжди. Він буде живити твій розум і освічувати твоє обличчя приємною згадкою кожного похмурого дня.

9. Не порівнюй себе з іншими.

“Істинне щастя – це коли ти живеш своїм життям, не чекаючи схвалення.”

Кожен з нас живе у власному темпі, що робить кожного з нас особливим і неповторним. Чим раніше ти приймеш свою унікальність і відмінність з іншими людьми, тим щасливіше ти будеш. Оточуй себе людьми, які цінують тебе за те, ким ти є насправді, не намагаючись змінити тебе.

10. Не дозволяй поганим думкам прогресувати.

“Щастя залежить від якості твоїх думок.” ― Марк Аврелій

Засудження, ревність та гнів, у певний момент обернуться проти тебе. Погані думки провокують на погані слова, ті, у свою чергу, призводять до поганих вчинків. Не дозволяй своїм думкам перерости в щось, про що ти шкодуватимеш пізніше.

11. Не бійся змін.

“Ти не можеш почати нову главу свого життя, поки перечитуєш останню.”

Якщо ти прислухаєшся до законів Всесвіту, які змінюють наше життя, наші тіла, і те, як ми розвиваємося, то ти побачиш унікальну красу кожного моменту з усіма його природними змінами. Будь відкритим для нових можливостей і приймай зміни, які за ними йдуть.

12. Не звинувачуй інших у власних невдачах.

“Не шукай того, хто вирішить усі твої проблеми. Шукай того, хто не дозволить тобі лишитися з ними наодинці.”

Будь відповідальним за свої дії та їх результати. Повна відповідальність дасть тобі відчуття влади над власним життям. І навпаки, підпорядкування твого життя обставинам, згодом зробить тебе безпорадними.

13. Не втрачай зацікавленості в світі.

“Якщо ти ні нащо не сподіваєшся, то нічого несподіваного не відбувається.” ― Фей Уелдон

Цікався і задавай питання. Подорожуй, спостерігай, читай, роздивляйся і спілкуйся з розумними людьми, щоб дослідити цей неймовірний світ. Допитливий тип мислення і пристрасть до навчання – це живильна сила для твого розуму.

14. Залишайся уважним.

“Не чекай особливого моменту. В тебе є тільки цей момент, тож зроби його досконалим.”

Навчись уважно спостерігати та відчувати запахи й звуки в повній мірі. Закохайся у кожну хвилину життя. Той, хто не вміє помічати й цінувати сьогодення, не в змозі повною мірою бути щасливим.

15. Не забувай про своїх близьких.

“Єдиний спосіб мати друга – це стати ним.” ― Ральф Уолдо Емерсон

Турбуйся про тих, хто щасливий за твій успіх, а також підтримає тебе у важкі часи. Уникай різкої критики та переконайся, що ці люди знають, наскільки ти радий, що вони є частиною твого життя.

16. Не турбуйся про речі, які ти не можеш змінити.

“Занепокоєння – марна трата часу. Воно нічого не змінює, а лише краде твою радість та перетворює тебе на зайняту людину, поки, насправді, ти нічого не робиш.”

Скільки разів ситуація ви стурбовані не збуваються? Турбуючись про те, ви не можете вплив трата часу і змушує вас почувати себе надмірно нещасним.

17. Не живи майбутнім.

“Подумай про всю красу, яка нас оточує і будь щасливим.” ― Анни Франк

Багато людей живуть, чекаючи на щось – знайти ідеального партнера, взяти відпустку чи вийти на пенсію. Не відкладай своє щастя на майбутнє, насолоджуюся своїм життєвим шляхом зараз.

18. Знайомся з новими людьми.

“Люди самотні, бо будують стіни замість мостів.” ― Джозеф Ф. Ньютон

Оточуй себе щасливими людьми, які роблять тебе щасливішим. Познайомитися з новими людьми сьогодні стало легше з допомогою сучасних технологій, інтернет-форумів, популярних мобільних додатків та соціальних мереж. Це було б не розумно, не скористатися цією можливістю. Адже, навіть люди, які будуть частиною твого життя невеликий проміжок часу, можуть навчити тебе нового і зробити життя більш яскравим.

19. Не давай перемогти своєму его.

“Співчуття – це стосунки не між рятівником і пораненим. Це відносини між рівними.” ― Пема Чодрон

Гнів і невпевненість в собі можуть лише ускладнити твою життєву ситуацію. Замість цього, співчувай і будь людяним щодо інших. Зріле відношення до людей зробить ваші відносини з радісним і повноцінним.

20. Не забувай посміхатися.

“Використовуй свою посмішку, щоб змінити світ. Не дозволяй світу змінити твою посмішку.”

Ти не знаєш через які перешкоди пройшла людина навпроти тебе. Будь добрим до інших і ділись своєю ласкавою посмішкою та позитивним настроєм. Хіба це не чудесно, що можна зробити чийсь день краще, в такий легкий спосіб.

21. Не бійся кардинально змінити своє життя.

“Якщо ти все ще шукаєш людину, яка змінить твоє життя, то подивись в дзеркало.”

Ніколи не пізно змінити своє життя і зробити його більш значущим. Дозволь своїм думкам плинути вільно і дивувати тебе час від часу. Прямуй з потоком і будь відкритим до різних можливостей.

22. Не переставай любити.

“Кохай настільки сильно, як можеш, де б ти не знаходився.” ― Тадей Голус

Справжня любов не втрачає цінності з плином часу. Люби всіх, хто заслуговує і потребує твоєї любові. Люби Землю і людей, які допомогли тобі стати тим, ким ти є. Люби себе і своє життя.

Фото: Anna Gawlak

VIA

Тобі також може сподобатись

0 Коментарів

Залишити коментар