КНИЖКИ РОЗВИТОК

Магія ранку

fd37dfab0f4ab56a-8X3A4781

Автор відомої книжки “Магія ранку” Хел Елрод вважає, що щоденне пробудження і порядок дій під час першої години нового дня впливають на усі сфери нашого життя.

Успішний та продуктивний ранок переходить в успішний і продуктивний день. Він запевняє, що ранкові дії пов’язані з саморозвитком людини. Важливо виконувати їх саме вранці, адже виділити декілька хвилин на протязі дня — проблематично і як результат, робота над собою відкладається на потім через відмовки та брак часу.

Перед проведенням магічного ранку, автор рекомендує домовитись з близькою людиною ділитися своїм прогресом.


Стратегія пробудження 

Крок #1. Перш ніж лягати спати, чітко сформулюйте свої наміри. Кожного вечора, перед тим як заснути, сформулюйте позитивні очікування від наступного ранку — таким чином, від пробудження будуть лише позитивні емоції. Ваша перша думка вранці буде такою ж, як і остання думка ввечері.

Ваша перша думка вранці буде такою ж, як і остання думка ввечері.

Крок #2. Поставте будильник якомога далі від ліжка.

Крок #3. Почистить зуби.

Крок #4. Випийте склянку води одразу після пробудження, щоб уникнути зневоднення.

Крок #5. Вдягніть спортивний одяг, щоб не відтягувати фізичні навантаження.

Практики магічного ранку

Тиша (5 хв). Почніть день зі спокою, ясності й безтурботності, це дозволить вам зосередитися на важливому у житті. Оберіть будь-яку з цих практик тиші:

 • Медитація
 • Молитва
 • Роздуми
 • Глибоке дихання
 • Висловлення подяки

Афірмації (5 хв). Це позитивні твердження для проектування і розвитку нашого світогляду для поліпшення будь-якої області життя. Афірмації потрібно читати й повторювати емоційно, без автоматизму і регулярно. Афірмації будуть постійно оновлюватися, тому що
оновлюєтеся ви самі.

Складіть власні афірмації за п’ять простих кроків:

Крок #1. Визначте, чого ви насправді хочете.

Крок #2. Визначте, чому ви цього хочете.

Крок #3. Визначте, якою людиною ви маєте бути для того, щоб досягти бажаного.

Крок #4. Визначте, що ви повинні робити, щоб досягти бажаного. Чим конкретніше будуть описані дії, часові рамки й частота повтору дій, тим краще.

Крок #5. Додайте до власних афірмацій цитати видатних людей і філософські
думки, які вас надихають.

Приклади щоденних афірмацій:

 • Я кажу своїм бажанням та мріям — так
 • Я люблю та схвалюю себе повністю
 • Добробут та достаток постійно приходять до мене
 • Я розслабляюся і довіряю всьому, що відбувається в моєму житті
 • За кожним життєвим поворотом мене чекає тільки хороше
 • Я випромінюю успіх і процвітання
 • Я абсолютно спокійний/а і впевнений/а в майбутньому

Візуалізації (5 хв)

Крок #1. Підготуйтесь. Налаштуйтесь і зручно сядьте на стілець чи подушку для медитації.

Крок #2. Намалюйте в уяві те, що дійсно хочете отримати. Візуалізуйте свої найголовніші цілі, потаємні бажання, неймовірні мрії. Відчуйте і побачите їх. Залучіть всі органи почуттів. Дозвольте собі подумки побачити, як ви вже досягли бажаних результатів.

Крок #3. Уявіть, ким ви повинні стати й що для цього потрібно. Для того щоб бажане змогло реалізуватися, уявляйте себе людиною, яка вже живе таким життям.

Фізичні навантаження (20 хв)

Займайтеся улюбленими фізичними вправами для підвищення рівня енергії, зміцнення здоров’я та впевненості в собі. Це може бути пробіжка, йога та інші вправи, які змусять вас
підбадьоритися.

Читання (20 хв)

Це найкращий спосіб поповнення знань, ідей і побудови стратегій для досягнення успіху. Читайте мінімум 10 сторінок в день. Пам’ятайте про кінцеву мету читання, коли берете в руки книгу: що ви хочете отримати?

Ведення щоденника (5 хв)

Автор рекомендує вести щоденник для “прочищення” мізків, виявлення нових ідей, повторення вивчених життєвих уроків, оцінки свого прогресу, а потім
через рік перечитати свої записи.

Наприклад, дизайнер Стефан Сагмейстер постійно веде особистий щоденник і періодично повертається до записів, щоб знайти джерело натхнення для своїх майбутніх проектів.
Письменниця Ель Луна використовує особистий щоденник для запису всіх ідей, для кожної вона встановлює особистий кінцевий термін. Під кожною божевільною метою відповідає сама собі на серію питань “А що якщо не вийде? … Як я далі буду жити? …” заспокоюється і йде робити задумане!

Ведення щоденника сприяє розвитку особистості, — Стефан Сагмейстер

Усвідомлений підхід до ведення щоденника описаний в книзі Бретт Блюменталь “Одна звичка в тиждень”. Ще в перший же тиждень курсу, вона пропонує, заради експерименту і вироблення звички, записати все підряд. Далі Бретт пише, що ведення щоденника дозволяє нам глибше зрозуміти себе і свої емоції. Чим краще ми усвідомлюємо свої почуття і думки, тим більше підготовлені до накопичення життєвого досвіду і саморозвитку стаємо.

Ведення щоденника, за її словами, допомагає справлятися зі стресами й створює відчуття щастя. Почуття виходять на свободу, емоційна система розвантажується. Це, у свою чергу, допомагає зберігати спокій і радість, більш активно протистояти негативним проявам.

Не знаєте з чого почати? Почніть з красивого блокнота, а далі формулювання мети. Спочатку це можуть бути всього п’ять хвилин в день, з’явиться відчуття, що ви примушуєте себе до запису, але надалі процес стане абсолютно природним і необхідним:

Крок #1. Дозвольте своїм думкам текти вільно. Немає ніяких правил щодо ведення щоденника, просто розслабтеся і запишіть все що турбує, так само відкрито і просто, як розповіли б це найкращому другові.

Крок #2. Якщо не знаєте про що писати, почніть з опису почуттів в конкретний момент. Далі, ви зможете вибирати конкретну тему для запису сьогодні: відносини, робота, мрії, страхи, бажання.

Крок #3. Подбайте про те, щоб щоденник був недоступний для інших людей.

Крок #4. Обов’язково записуйте усі зміни в житті у щоденник, особливо позитивні. Похваліть себе за рух до успіху. Згадайте труднощі на вашому шляху, ваші думки й почуття, пов’язані з позитивними змінами.

Крок #5. Не забувайте про творчість! Роздрукуйте нарешті фото, додайте листівки та наліпки до свого щоденника, зробіть його максимально індивідуальним.

Найпрекрасніше у житті — можливість записувати свої думки й почуття. Інакше б я задихнулася, — Яна Франк

Photo: Jared Chamber

Тобі також може сподобатись

1 Коментар

 • Відповідь
  Nicholas
  25/07/2018 в 9:46 pm

  Дякую за пост!

 • Залишити коментар